28.09.2023

JU MSŠ Srebrenik

Dobrodošli na zvaničnu web stranicu Mješovite srednje škole Srebrenik

Svečano pušten u rad školski lift

U petak, 08.01.2021.godine, u prostorijama naše škole je na svečan način pušten u rad školski lift, najvažniji projekat koji je realizovan u veoma kratkom periodu, a finansiran od strane Vlade TK.

Svečanom događaju prisustvovali su ministrica obrazovanja i nauke Fahreta Brašnjić, nekoliko srebreničkih privrednika, a učenik  Amar Glumčević presijecanjem vrpce svečano je stavio u upotrebu lift.

U obraćanju prisutnima ministrica Fahreta Brašnjić  je istakla kako je ovo jedan veliki korak kada je u pitanju inkluzija  svih učenika u obrazovnom procesu, a direktor škole, Mehmedalija Smajlović, naglasio je da je ovim projektom svakom učeniku omogućen pristup u sve učionice u školi te da će osim djeci sa invaliditetom  biti koristan i svim drugim učenicima, zaposlenicima i roditeljima. Na samom kraju svečanosti direktor škole je uručio  zahvalnice ministrici Fahreti Brašnjić  i predstavnicima srebreničkih firmi koji su omogućili realizovanje ovog, ali i drugih važnih projekata u našoj školi.