28.09.2023

JU MSŠ Srebrenik

Dobrodošli na zvaničnu web stranicu Mješovite srednje škole Srebrenik

Humanitarni projekat „Moja kosa, tvoja kosa“

U ponedjeljak, 13.9.2021. godine,u našoj školi simbolično je obilježen „Zlatni septembar“ projekat udruženja Srce za djecu oboljelu od raka.

Učenice frizerke škole, pod mentorstvom profesorice praktične nastave Amire Jukić, sprovele su akciju šišanja i doniranja kose u sklopu humanitarnog projekta „Moja kosa, tvoja kosa“ za djecu oboljelu od raka. Prva učenica koja je podržala ovaj projekat je Almina Mrkaljević, učenica III razreda frizerske škole, koja je donirala svoju kosu te tako barem djelimično olakšala teško iskustvo kroz koje hrabri mališani prolaze.

Tokom mjeseca septembra akciji doniranja kose mogu se pridružiti  i ostale učenice naše škole (u prostorijama kabineta frizerke struke ) i  biti dio ove plemenite akcije za djecu oboljelu od raka.